Hukuk ve Haklarınız

3.uluslararasi suÇ ve ceza fİlm festİvalİ baŞliyor.

3.ULUSLARARASI SUÇ VE CEZA FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR.

Bir hafta sürecek ve teması “ÇOCUKCA ADALET” olan , 3.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali yarın başlıyor. 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen festivalin amacı; suç, ceza ve adaletle ilgili sorunların sinema sanatındaki yansımasını kitlelere ulaştırarak, bu sorunları sinema ve akademik perspektiften tartışmak, hukuk, adalet ve insan hakları konusunda toplumsal bilinci geliştirmek, sinema sanatı aracılığıyla hukuksal-toplumsal sorunlarda uluslar arası ölçekte farkındalık, iletişim, dayanışma ve işbirliğini artırmak suretiyle, yerel ve evrensel planda hukukun üstünlüğü ve demokrasinin etkinleşmesine katkı sağlamak olan festival bir hafta sürecek.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen festival’in dünyanın dört bir yanından suç ve ceza temalı filmler ile bu filmleri oluşturanları izleyici ile buluşturarak, sosyo-kültürel hayatın zenginleştirilmesi; belgesel, kısa ve uzun metraj filmler ile de sinema izleyicisini buluşturarak sinema sanatının farklı kültürlerle tanışmasına aracılık etmesi hedefleniyor. 

Festivalin bu yılki teması çocukların suça sürüklenme nedenlerine ve bu çocuklara ilişkin uygulanan polisiye-adli tedbirler ile koruyucu sistemlerin sorunlarına ilişkin olarak “Çocukça Adalet” olarak belirlendi.

Beyoğlu Atlas Sineması,Beyoğlu Sineması ve Citylife Nişantaşı sinemalarında gösterilecek filmler: 

13 Eylül 2013 Cuma

11:00Sınır / Border

13:30Alışveriş / Shopping

16:00Benim Avustralyam / My Australia

19:00Yuma

21:30Fırtına / Storm

11:00Kırık Midyeler / Broken Mussels

13:30Yoldaşlar / Comrades of Fartune

16:00Ağaçlarla Konuşmak / Talking to the Trees

19:00Şerefsizin Dirilişi / The Resurrection of a Bastard

21:30Suçluluk / Guilt

11:00Cezaevi Ziyaretçisi / The Visitor of Prisons

13:30Jo nun Mahallesi / Jo s Neighborhood

16:00Haftasonu / The Weekend

19:00Rock The Casbah

21:30Siyanür / Cyanide

14 Eylül 2013 Cumartesi

11:00Vahşiler / The Wild Ones

13:30Şerefsizin Dirilişi / The Resurrection of a Bastard

16:00Küçük Cinayetler / Little Murders

19:00Sütü Bozuklar / Bad Seeds

21:30Elveda Aptallar / A Farewell to Fools

11:00Şeytanın Oğlu / Son of Cain

13:308 Numaralı Top / 8 ball

16:00Haftasonu / The Weekend

19:00Nemez

21:30Jo nun Mahallesi / Jo s Neighborhood

11:00İblisler / Demons

13:30Etraftakiler / People Out There

16:00Rock The Casbah

19:00Vejetaryen Yamyam / Vegetarian Cannibal

21:30Cezaevi Ziyaretçisi / The Visitor of Prisons

15 Eylül 2013 Pazar

11:00Nemez

13:30Yaşasın Belarus / Viva Belarus

16:00Kapalı Devre / The Closed Circuit

19:00Benim Adım Nasrine / I Am Nasrine

21:308 Numaralı Top / 8 ball

11:00Acımasız / Tough Enough

13:30Şöyle Yapacağız... / Here is the Deal

16:00Cvjetni Meydanı / Flower Square

19:00Dumont Davası / L affaire Dumont

21:30Alışveriş / Shopping

11:00Ölmek Bilmeyen Kumarbaz / The Gambler Who Would not Die

13:30Yuma

16:00Vahşiler / The Wild Ones

19:00Kalbim Durmadan Önce / Before My Heart Falls

21:30Kan Basıncı / Blood Pressure

16 Eylül 2013 Pazartesi

11:00Kapalı Devre / The Closed Circuit

13:30Koma / Disorder

16:00Dumont Davası / L affaire Dumont

19:00Jo nun Mahallesi / Jo s Neighborhood

21:305 Yıl / Five Years

11:00Daha Mutlu Olamazdım / I Have Never Been Happier

13:30Ölümden Bile İyi Bir Şey / Beats Being Dead

16:00Sınır / Border

19:00Küçük Cinayetler / Little Murders

21:30Tahribat / Distortion

11:00Suçluluk / Guilt

13:30Benim Avustralyam / My Australia

16:00Sütü Bozuklar / Bad Seeds

19:00Senden Çok Daha İyi / Much Better Than You

21:30Lityum Komplosu / The Lithium Conspiracy 

17 Eylül 2013 Salı

11:00Vejetaryen Yamyam / Vegetarian Cannibal

13:30Nemez

16:00Kalbim Durmadan Önce / Before My Heart Falls

19:00Vahşiler / The Wild Ones

21:30Yuma

11:00Küçük Cinayetler / Little Murders

13:30Siyanür / Cyanide

16:00Kan Basıncı / Blood Pressure

19:00Yaşasın Belarus / Viva Belarus

21:30Serap / Mirage

11:00Peşimden Gelme / Beats Being Dead

13:30Elveda Aptallar / A Farewell to Fools

16:0028K / Twenty8k

19:00Etraftakiler / People Out There

21:30Kapalı Devre / The Closed Circuit 

18 Eylül 2013 Çarşamba

11:00Şöyle Yapacağız... / Here is the Deal

13:30Cvjetni Meydanı / Flower Square

16:00Kalbim Durmadan Önce / Before My Heart Falls

19:008 Numaralı Top / 8 ball

21:30Dumont Davası / L affaire Dumont

11:00Etraftakiler / People Out There

13:30Senden Çok Daha İyi / Much Better Than You

16:00Kırık Midyeler / Broken Mussels

19:005 Yıl / Five Years

21:30Sütü Bozuklar / Bad Seeds

11:00Vejetaryen Yamyam / Vegetarian Cannibal

13:30Ağaçlarla Konuşmak / Talking to the Trees

16:00Şeytanın Oğlu / Son of Cain

19:00Koma / Disorder

21:30Haftasonu / The Weekend

19 Eylül 2013 Perşembe

11:00Tahribat / Distortion

13:30Siyanür / Cyanide

16:00Lityum Komplosu / The Lithium Conspiracy

19:00Ölmek Bilmeyen Kumarbaz / The Gambler Who Would not Die

21:30Koma / Disorder

11:00Serap / Mirage

13:30Cvjetni Meydanı / Flower Square

16:0028K / Twenty8k

19:00İblisler / Demons

21:30Yoldaşlar / Comrades of Fartune

11:00Sistem / The System

13:30Yaşasın Belarus / Viva Belarus

16:00Benim Adım Nasrine / I Am Nasrine

19:00Elveda Aptallar / A Farewell to Fools

21:30Bir Dakika Karanlık / Beats Being Dead

 

Bizi sosyal medyadan izleyin!